Lesson One .:3D package Box:.

درس اول: ساخت یک جعبه سه بعدی

می خواهم در این درس شما رو با ساخت یک جعبه آشنا کنم. با اینکه ساخت این جعبه خیلی ساده هست، اما بسیار جالب و جذابه! شما می تونین هر عکسی رو روی جعبه خودتون بذارین.

 

 

 گام نخست شما از راه File>New یک صفحه جدید میسازید (کلیدهای میانبر Ctrl+N). ابعاد آنرا 400*400 پیکسل انتخاب نمایید. Resolution کار خود را بسته به کیفیت انتخاب نمایید مثلا برای ساخت عکسهای اینترنتی از دقت 72Pixels/inch استفاده می کنند. Mode کار خود را هم روی RGB Color بگذارید. و Contents کار خود را بر روی White انتخاب نمایید. دکمه OK را در پایان انتخابها فشار دهید.

 

 

  خوب حالا به دو عکس برای ساخت جعبه نیاز داریم، از قسمت File>Open و یا کلیدهای میانبر Ctrl+O از دستگاه خود آدرس دو تصویر را بدهید و آنها را باز نمایید. اکنون نیاز است این دو تصویر بر روی صفحه جدید شما قرار بگیرن، برای این کار ابتدا جداگانه هر عکس را Select یا انتخاب باید کرد. این دستور در برنامه بدین شکل است: از قسمت Select>All را انتخاب کنین و یا کلیدهای میانبر Ctrl+A را بزنین. دور تا دور تصویری که می خواهید به صفحه جدید انتقال دهید و با آن جعبه بسازین، به شکل نقطه چین در حال حرکتن! خوب اکنون باید از این تصویر کپی برداری نمایید، از بخش Edit>copy و یا کلیدهای میانبر Ctrl+C را فشار دهید. و سپس بروی صفحه جدید خود این نسخه را بچسبانید. (Edit>Paste و یا کلیدهای میانبر Ctrl+V را همزمان بزنین).

در مورد تصویر دوم هم همین اعمال را تکرار نمایید، اکنون دو تصویر روی صفحه جدید شما آمده است.

 

 احتمال دارد عکسهای کپی شده بر روی صفحه نیاز به تغییر در سایز آنها باشد، برای این کا شما پس از Paste کردن تصویر بروی صفحه جدید یک لایه در بخش Layers به نام Layer1 اضافه شده است، که الان انتخاب شماست یعنی به رنگ آبی است. (اگر این پنجره باز نیست از Window>Layers را انتخاب و تیک کنار آنرا بزنید). برای تغییر در سایز از قسمت Edit>Transform>Scale را انتخاب کرده و به اندازه دلخواه، مانند تصویر در بیاورید.

 

 

 لازم به ذکر است که شما در بخش لایه ها (Layers) باید چنین وضعیتی داشته باشید: پایین ترین لایه Background سپس Layer1 و بعد هم Layer2 مانند شکل.

 

 

 

 

حال نوبت به سه بعدی کردن جعبه رسید، اکنون لایه اول را انتخاب و در حالت فعال قرار دهید، از قسمت Edit>Transform>Perspective را انتخاب کنید، هشت نقطه دور تا دور تصویر نمایان می شوید که با انتخاب نقطه پایینی راستی و حرکت کم به سمت بالا می توان شکل مورد نظر برای جعبه را بدست آورد. سپس از Edit>Free Transform را انتخاب و اگر سایز نیاز به تغییر است انجام دهید. (کلیدهای میانبر Ctrl+T ). در مورد شکل دوم هم همین کارها را تکرار کنید. فقط با این تفاوت که این بار نقطه پایینی گوشه چپ را بالا ببرید تا شکل پرسپکتیو بگیرد.

 

 

 

 خوب، اکنون دو لایه را به هم بچسبانید تا مماس هم شوند...

ااما هنوز کار تمام نشده. و کمی می خواهیم واقعی ترش کنیم.

 

 

 

 

 می خواهیم سایه را به کار بیافزاییم، روی بالاترین لایه (Layer1) کلیک و انتخابش کنین، اکنون از قسمت Layer>Merge Down را انتخاب کنید یا کلیدهای میانبر Ctrl+E را بزنید، این کار باعث میشود دو لایه در هم تلفیق شوند. بعد به Layer>Layer Styles>Drop shadow رفته و تنظیمات آنرا بدین شکل انجام دهید. (تنظیمات)

حالا می خواهیم سایه زیرین را بزنیم، به لایه Background بروید و آنرا انتخاب کنید، و از Layer>New Layer را بزنید ( کلیدهای میانبر Shift+Ctrl+N ) و نام آنرا Shadow بگذارید. از جعبه ابزار خود که منوی دست چپ باشد ابزار   Polygon Lasso را انتخاب نمایید. و مانند شکل روبرو سایه ای طراحی کنید و آنرا با ابزار سطل رنگ  Paint bucket tool  انتخاب و رنگ مشکی کنید.

 

 

برای خروج از انتخاب (Deselect) باید از Select>Deselect را انتخاب کنین یا کلیدهای میانبر Ctrl+D را بزنین. یه ذره دیگه می خوایم واقعیش کنیم، از بخش Filter>Blur>Guassian Blur را انتخاب نمایید و عدد Radius 5 را برای آن انتخاب نمایید.

 

 

 

 خوب برای اتمام کار هم کمی روی Back ground آن افکت می دهیم. 

ابتدا لایه Back ground را انتخاب نمایید. یک لایه جدید به همان روش قبل به نام BG بسازین، رنگ این لایه را کامل سفید کنید البته بوسیله ابزار Paint bucket tool، خوب حال از Filter>Render>Lighting effects را انتخاب کنین و سپس در پنجره باز شده گزینه "five lights up" انتخاب شود. و اونجوری که باعث خوشحالی شما میشه اونها رو چینش کنین.

 

 

خسته نباشید، کار نهایی هم این شد، ضمنا چون درس اول بود اینقدر توضیح داشت، چون باید جزئیات رو دقیق می گفتم، از درس بعد توضیحات کم میشوند!

 

-:دریافت فایل PSD این درس:-

Copyright © 2003 Meysam Jafarynezhad. All rights reserved


دسته ها : آموزش فتوشاپ
شنبه دوازدهم 11 1387
X