Lesson Six .:Twinkle little star:.

درس ششم: ساخت ستاره چشمک زن

در این درس شما رو با روش ساخت یک ستاره زیبا آشنا میکنم. این درس در Edit بعضی از تصاویر کاربرد دارد، و میخواهید نشان دهید که بخشی از آن در حال درخشش است.

  گام نخست شما از راه File>New یک صفحه جدید میسازید (کلیدهای میانبر Ctrl+N). ابعاد آنرا 400*400 پیکسل انتخاب نمایید.  دکمه OK را فشار دهید.

 

  سپس ابزار سطل رنگ  Paint bucket tool  را انتخاب و کل صفحه را رنگ مشکی کنید. سپس از قسمت Filter>Lens Flare را انتخاب کنید، و اینگونه تنظیماتش را انجام دهید.

Brightness: 100%

Lens Type: 105 mm Prime

تنظیم نور لنز در وسط. پس از ایجاد تنظیمات OK را بزنید.

 

 از Layer>New Layer را بزنید ( کلیدهای میانبر Shift+Ctrl+N ). و هر نامی دوست دارید برای آن بگذارید. و یا در زیر پنجره لایه ها دکمه  New Layer را بفشارید.

 حال ابزار  eliptical marquee tool را انتخاب کنید، و تنظیمات آنرا بر این اساس بگذارید:

Feather: 40px

Anti-aliased: Check mark

Style: Fixed Size

Width: 4in   Height: 4in

دایره ای در وسط صفحه Select کنین.

اکنون ابزار  Brush Tool را انتخاب کنید. و مجدد این تنظیمات را برای آن انتخاب نمایید. انتخاب نوع Brush تان Drop Shadow Brushes باشد و Master Diameter آن عدد 8px بگذارید. سپس با پایین نگهداشتن دکمه Shift کیبورد مانند شکل چهار خط مستقیم از مرکز به بیرون رسم کنید.

 به عنوان کار نهایی از قسمت Edit>Transform>Rotate را انتخاب کنید. (توجه داشته باشید که انتخاب شما بر روی لایه اول باشد) و گوشه ای را انتخاب کنید و تشعشات را به دلخواه خود بچرخانید.

خوب این هم تصویر نهایی؛ ساده و بسیار زیبا!


-:دریافت فایل PSD این درس:-

اگر به مشکل برخوردی و سئوال داشتی همین زیر بنویس!


دسته ها : آموزش فتوشاپ
شنبه سوم 12 1387
X